پایگاه مجازی استاد مرحوم محمد صدیق منشاوی

زندگی نامه،مجموعه عکس، فیلم و تلاوت های استاد محمد صدیق منشاوی(ره)

دو مقطع زیبا و عجیب
ساعت ٩:٠٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٤ آبان ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: مقاطع زیبا

بسمه تعالی

در این پست دو مقطع واقعا زیبا و نادر از استاد می گذارم.این دو مقطع هر دو از آیات ابتدایی سوره حمد ولی مربوط به دو تلاوت متفاوت اند.در مورد زیبایی که زیبایی این دو مقطع قابل وصف نیست. اما سوال اصلی من اینست که این دو مقطع نادر که من از در هیچ جا از هیچ قاری دیگری نشنیده ام در چه مقام یا دستگاه یا گوشه ای تلاوت شده است؟ممنون می شوم اگر اطلاعی در این مورد دارید بنده حقیر را از آن محروم نفرمایید.

دانلود 1

دانلود 2


 
اطلاعیه
ساعت ۱۱:٠۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٠ آبان ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: اطلاعیه

با سلام

به اطلاع کاربران عزیز وبلاگ می رساند که به زودی سایتی با محوریت گسترش فرهنگ قرآنی در کنار وبلاگ استاد منشاوی شروع به کار خواهد کرد.نسخه آزمایشی و اولیه این سایت در اینجا موجود است.

و من الله التوفیق


 
تلاوت سوره سجده
ساعت ۸:٢٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ آبان ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: تلاوت های استودیویی

با سلام.امروز هم در ادامه معرفی تلاوت های خاص و ناب استاد محمد منشاوی به معرفی تلاوتی استودیویی از سوره مبارکه سجده می پردازم.این تلاوت به مدت حدود 18 دقیقه از زیباترین اجراهای استاد است که واقعا ابداعات فوق العاده ای در آن به کار رفته است.استاد در این تلاوت مقام بیات را به شیوه بسیار زیبایی مبسوط می خواند و با تکنیک خاصی وارد مقام صبا می شود که فشار بر روی صدا را کم می کند و نوعی انتقال صوتی در آن انجام می شود.در فراز هایی از جواب مقام صبا واقعا شاهکار می کند و سپس در مقام نهاوند نشاط وصف ناپذیری به خود می گیرد.در ادامه از مقام های رست و سه گاه و صبا به زیبایی استفاده می کند و سپس فرود می آید.توصیه می کنم حتما این تلاوت زیبا را بشنوید.

دانلود


 
تلاوت سوره بقره-189-210
ساعت ٩:۳٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٢ آبان ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: تلاوت های مجلسی ،تلاوت های استودیویی

سلام.پس از یک وقفه طولانی و با عرض پوزش از همه کاربران عزیزی که مرا مورد لطف خود قرار می دهند،تصمیم گرفتم در ادامه مطالب وبلاگ به معرفی تلاوت های معروف،جامع و نادر استاد بپردازم.در حال حاضر و در این پست اولین بخش تلاوت های نادر استاد را قرار می دهم.در این مطلب و به پیشنهاد آقا محمدرضا از کاربران گرامی وبلاگ به معرفی تلاوت آیات 189-210 سوره مبارکه بقره می پردازم.این تلاوت زیبا که به مدت حدود 28 دقیقه در اختیار شما قرار می گیرد از جمله تلاوت هایی است که استاد منشاوی هم از آمادگی صوتی فوق العاده ای برخوردار بوده و هم ابداعات زیبایی در این تلاوت داشته است.به خصوص در مقام بیات پس از رست که واقعا زیباست.

(البته بر طبق شواهدی این تلاوت در اصل استودیویی و به مدت 10 دقیقه بوده ولی بنده نسخه ویرایش شده و تا حدودی کند شده آن را در اختیار شما قرار می دهم.)

دانلود